Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


İncecik Bir Bel Ve Karın İçin Egzersiz Önerileri

Çekirdek kas grubunu çalıştırarak vurucu egzersizlerle karın ve bel yağlarınızdan kurtulun.

Özellikle hanımların işine yarayacak harika egzersiz önerileri sizlerle. Alt, üst ve yan karın kasları çalışsın yağlar erisin. Abdominal hareketleri hayatınızdan çıkarmayın.

Elinize ağırlıkları alın. Yere şınav pozisyonunda konumunuzu alın. Önce iki ellerde ağırlıklar varken ellerinizi yere koyun ve kol dirseğinden güç alarak yukarı aşağı yapın. İkinci turda tek kolla aynısını yapıp diğer kolla da tekrar edin.

İkinci hareketimizde ellerde ağırlıklar yine var. Ayaktayız ve hafif çömelirken kollarımızı dirsekten 90 derece yukarı büküyoruz. Ayağa kalkınca kolları dimdik yukarı kaldırıyoruz ve indiriyoruz. Bunu da hızlanmadan birkaç set tekrar edin.

Bir öncekine çok benziyor hareketimiz. Ayaktayız ellerimiz aşağı sarksın. Çömeldik ve kollar yine yanlarda sarkık bir şekilde. Hafif kalkar pozisyona geçtik ellerimiz düz bir şekilde yere değsin. Son pozisyon şınav konumundayız kollar bu şekilde yerde kalsın. Tekrar başa dönüp tekrar edin.

Kurbağa hareketimizdeyiz. Ayak parmak uçlarıyla ve avuç içlerimizle yere dokunduk ve şınav halindeyiz. Bir bacağımızı hiç bozmadan ileri bir adım atar gibi dizden kırıp omuz hizasına getirdik ve biraz böyle kalıp diğer bacağa da uyguladık.

Son hareketimizde duvara sırtımızı verdik. Sırtımızı yavaşça duvarda kaydırarak kollarımızı yanlara açıp yukarı kaldırıyoruz. Kollar şekil değiştirdikçe aşağı yukarı sırtımızı kaydırıp turu tamamlıyoruz.