Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


İlk Yardım Çantasında Başlıca Bulunması Gereken Malzemeler

İlk yardım, adından da kolayca anlaşılacağı gibi ani bir kaza, yaralanma, kanama, hastalık, zehirlenme, kalp krizi vs. gibi durumlarına maruz kalan kişilere, ilk müdahalenin yapılmasına denilmektedir.

İl yardım çantaları ofislerde, araçlarda, okullarda ve evlerde mutlaka bulunması gereken hayati öneme sahip bir ihtiyaç çantasıdır.
İlk yardım için bazen pek çok tıbbi araç gereç, malzeme veya basit ilaçlara gerek duyabiliriz.

İlk yardım anında temel ihtiyaç olarak bilinen pamuk, yara bandı, ağrı kesici ve tentürdiyot gibi pek çok malzemenin bulunduğu ilk yardım çantalarına gerek duyulur.

Sizlerde her daim habersiz gelen kötü olaylar için anında müdahale yapabileceğiniz temel tıbbi malzemelerinizi ilk yardım çantasında bulundurarak yapacak olduğunuz veya size yapılacak olan ilk yardım sayesinde hayata yeniden tutunulabilinir. İlk yardımın önemi oldukça büyüktür.

Peki, ilk yardım çantasında Bulunası Gereken Malzemeler Nelerdir?

Yaraları kapamak için olarak 1 kutu steril kare gaz bezi Sargı malzemesi olarak; 10 cm’lik 1 paket elastik bandaj 1 kutu Yapışkanlı rulo bant 1 paket rulo sargı bezi 1 paket yara bandı Böcek ısırmalarını önlemek amaçlı sprey 1 kutu İnce lastik eldiven Yara temizliği için antiseptik solüsyon Çengelli iğne Makas