Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


İlişkinizde Tartışmaya Yer Vermeden Huzuru Yakalayın

Hiçbir evlilik fikir çatışması veya tartışma olmadan geçmez. Bu bir masal veya oyun değil.

Sadece sıkça tartışmalar kavgaya vardırılmadan çığlık ve ses yükselmeleri olmadan mantık eşliğinde fikir ayrılıkları tartışılmalıdır. Evlilikte, evde huzur önemlidir. Birbirine kızgın veya kırgın olabilirler bir terapist veya psikolog ile birlikte görüşmek işe yarayacaktır.

Zamanı yeniden değerlendirmek baştan başlamak size iyi gelecek. Evlilikte huzur, tecrübeyle de paraleldir. Eğitimli kişiler daha başarılıdır ve evlilik eğitimi görenler de. Yatağa kızgın ve küs girmeyin. Gece yatmadan önce sorunlarınızı çözmüş olun.

Düşünceleriniz gece uyurken de temizlenecek ve sabah yenileneceksiniz. Kavga sırasında 30 saniye de olsa bir ara verin. Odadan çıkın ve sakinleşin. Empatiyi unutmayın. Kendinizi eşinizin yerine koyun ve neler hissettiğini anlayın.

Yanlış bir şey yaptığınızda veya o yaptığında üzerine gitmeyin yanınızda bir mizah dergisi bulundurun. Yine güzel bir öneri tartışma anında sessizliği sağlayın bir süre bekleyip birbirinize dokunun. Birbirini tutmak dokunmak bağlanmayı artırır.

Evliliklerde kendinizin de eksiklerini görün ve bilin. O hatalıysa siz de dağınık veya boş vermiş olabilirsiniz. Bir kısa mola verip düşünün. Mükemmel evliliklerde uzlaşma ve empati önemlidir.