Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


İlişkinizde Boyun Önemi Var Mıdır?

Karşı cinste fiziksel özelliklere ve boyuna dikkat ediyor muyuz?

Erkeklerde boy uzunluğu aşk ve ilişkiler bakımından ne kadar önemli? Çok kısa ya da çok uzun birine aşık olur musunuz? Kadınlar bu konuda belki de fazla seçici. Kısa erkekle ilişki yaşamak istemeyenler ya da çok uzunların yanında kompleksli hissedenler olabiliyor. Aile sorunları dergisinin araştırmasında bu konuya değinilmiştir.

Kişisel anket verilerine bakılarak sonuçlar değerlendirilmiştir. Buna göre erkekler de oldukça seçici çıkmıştır. Yanlarındaki kadının kendilerinden kısa olmasını sadece %13.5 oranında erkek istemiştir. Yani büyük oranda eşit boyda partner arıyorlar. Kadınların ise %50’si yani yarısı kendilerinden uzun bir erkekle birlikte olmak istediklerini belirtmiştir.

Erkeklerde %37 oranında uzunluk sınırlaması düşüncesi varken kadınlarda bu oran %55’dir. İkna olmak ve boya takılmamak ilişkide seçici olmamak ve geniş bir yelpazede aşkı aramak sizi ilişkinizde başarıya ve mutluluğa götürür. Bir ilişkide boy neden önemlidir? Sizden uzun ya da kısa birini mi yoksa eşit boyda birini mi tercih edersiniz? Ya da boy sizin için tamamen önemsiz bir detay mıdır? Bunlara cevap verin ve ilişkinizi yönlendirmemeye çalışın.