Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


İbuprofen Ağrı Kesicilerin Yerine Kullanılabilecek Alternatifler

Baş, mide, sırt, eklem ve kaslarda görülen şiddetli ağrılar için ibuprofen grubu ağrı kesicileri kullanırız.

Bundan daha etkili ve yan etkisiz doğal çarelere ne dersiniz? Vücut mekaniğine dokunmayan rahatsızlık ve ağrı giderici doğal çözümlere bir göz atalım.

 

Kronik ve akut ağrılar için gereksiz yere ilaç almayın. İnflamasyonu azaltan ağrı gideren ibuprofen ve asetaminofen grubu ilaçlar her zaman güvenli değildir. Bağırsak hasarı, karaciğer yetmezliği gibi yan etkileri vardır.

Alternatif yaklaşımlarla doğal ağrı giderici çözümleri deneyin. Toz ya da kök zencefil, ağrı kesen en büyük doğal yardımcınızdır. Canlılık ve destek verir. Zerdeçal keza güçlü bir anti inflamatuar özellikli ağrı kesicidir.

Detoks sağlar, dolaşımı hızlandırır, bağışıklığı güçlendirip dokuları onarır. Eklem ağrıları için bu ikiliyi birlikte deneyin. Çorba, çay, tatlı ve yemeklerde deneyin. Biber ağrı gideren kremlerde kullanılır.

D vitamini takviyeleri ağrı keser ve iltihabı önler. C vitamini de aynı özelliklere sahiptir. B vitamini diyabetlilerde sinir ağrılarına iyi gelir. Glukozamin, Asetil L-karnitin ve alfa- lipoik asit, magnezyum maddeleri de takviye olarak alındığında sinir ve eklem ağrılarını giderir.