Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Hızlı Kilo Verme Yöntemi

Açlık hissinizi gidermek için aşağıda listede vereceğimiz yiyeceklerden hepsini tüketebilirsiniz. Açlığınız giderilene kadar, tıka basa yiyip karnınızı doyurmadıysanız, bir daha öğüne tekrar acıkabilirsiniz, o zaman tekrar yiyin ama sadece bu listede olanlardan yiyin.

Aslında alışılagelmiş günde 3 öğün yerine, azar azar 6 öğün yemek daha doğru olacaktır.

· Yağsız Etler: Etin üzerinde olası olabilecek tüm yağlar çıkarılarak tüketilmelidir. Bunlara sığır, koyun ve dana etleri de dahildir.

Izgara, haşlama ya da fırınlanmış olarak etleri tüketebilirsiniz. Ancak etleri pişirirken ya da yerken, tereyağı, margarin, sıvı yağ, iç ve don yağları kesinlikle kullanılmamalıdır.

· Tavuk ve Hindi: Derileri çıkarılmış, ızgara, haşlama ya da fırınlanmış olarak, tereyağı, margarin, sıvı yağ, iç ve don yağı kullanılmadan tüketilmelidir. Eğer şart değilse de körpe hayvanlar tercih edilmelidir.

· Tüm Yağsız Balıklar: Mezgit, dil balığı, tatlı su levreği vb.

· Deniz Ürünleri: Tarak, istakoz, karides, midye, pavurya, istiridye vb. tümü ızgara, fırın ya da haşlama olarak tüketilmelidir.

· Yumurta: tercih olrak katı yumurta seçilmelidir. Rafadan ya da kayısı yani beyazı pişmiş, sarısı sulu, kaynar suya kırılmış, yağsız tavada, tereyağı, margarin, sıvı yağ ya da diğer yağlardan herhangi biri konmadan tüketilmelidir.

· Yağı ve Kaymağı Alınmış Sütten Yapılan Peynirler: Yağsız beyaz peynir ve diğer yağsız çeşitlerin hepsi tüketilebilir.

· Günde 8 Bardak Su İçmek: Son derece büyük öneme sahiptir. Süt, krema, şeker gibi şeyler koymadan kahve ve çay da tüketebilirsiniz.