Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Herkes Diyet Yapmayı Bilmeyebilir

Diyetisyen kontrolüne gitmek sağlığımızı taratarak bilinçli bir yola girmek mümkün. Diyet yapmak da öğrenilebilir.

 

Diyetisyenler 4 yıllık eğitimleri boyunca, bireylerde davranış değişikliği sağlayarak onlara doğru ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmayı öğrenirler. Meslek hayatım boyunca, her hastanın kendi hedefine ulaşmada başarılı veya başarısız olmasına neden olan tek bir şey olduğunu gördüm: Düşünce yapıları.

 

 

Araştırmalar, insanların davranış biçimlerini değiştirebileceklerini ve bu değişikliklerisürdürebileceklerini göstermiştir. Ancak, düşünce yapıları değişmedikçe bireyler tekrar eski davranış biçimlerine dönebilirler. İdeal kilo sınırlarında olmayan bir kişi, yeme düzenindeki çoğu yanlışın farkındadır. Kilo alması veya vermesi gerektiğini, bunun için belli bir zamana ihtiyacı olduğunu, sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanması ve düzenli egzersizi hayatınadâhil etmesi gerektiğini bilir. Ama ya nasıl başlayacağını bilemez, ya da bu davranışları sürdürmeyi başaramaz.

 

 

Hayattaki her mücadele ve başarı için öncelikle motivasyon gereklidir. Özellikle kilo verme konusunda, bireyler kendilerini motive etmeyi bilmediklerinden, kendilerine olan inançlarını yitirmektedirler. diyet, hayatı durduran bir şey değil, hayat akıp giderken bireye eşlik etmesi gereken bir programdır. Tıpkı bir enstrümanı çalmayı veya araba kullanmayı öğrenmek gibi,diyet yapmanın da öğrenilebileceğini unutmayın. İşin uzmanı olan diyetisyenlere danışarak zihnen ve bedenen hafifleyin.