Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Her Kadının Yaşaması Gereken 4 Orgazm

Heyecan verici mutlu bir son yaşamak sekste kadınların da hakkı.

En tatmin edici ve haz verici boşalma anı ve öncesinde orgazmı yaşamak gerek. Peki kadınların mutlaka yaşaması gereken orgazm türleri nelerdir işte 4 orgazm türü.

 

Klitoral orgazm. Vajinanın vulva dudak kısmının ucundaki o tatlı dile benzer kısım büyük seviyelerde haz alan hassas bir noktadır. 8 bin sinir ucu bulunur. Dokunma, okşama, masaj, dille ve dudakla uyarma gibi orgazm sağlayıcı etkenler klitorise uygulanır. Ön sevişmede kadınlar klitoral olarak uyarılmaya başlar, vibratör de kullanılabilir.

Vajinal orgazm. G noktasıdır. Erojen bölgelerin en büyüğüdür. Sıcaklık ve su teması vajinayı uyarır. Yine dokunma, okşama, dil teması harika hissedilir. Bacakların geldiği pozisyona göre şekil alır ve seksin gerçekleştiği yerdir.

Harmanlaşan orgazm. Hem klitoris hem vajina birlikte orgazm yaşarsa büyük mutluluk verir. Güçlü ve haz verici seks pozisyonları ile cinsellikte doruklara çıkılır.

Çoklu orgazm. Üst üste birden fazla orgazm deneyimini mutlaka yaşamak gerekir. Sekste önce ön sevişmede boşalma yaşanırken seks bitiminde de orgazm ve boşalma yaşanabilir.