Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Her Gün İyi Hissederek Kilo Vermeye Çalışın

Hayatınızda küçük düzenlemeler yaparak her gün düzenli spor ve beslenme ile ve iyi hissederek kilo vermemek imkansız.

Öncelikle sevdiğiniz bir işe girin ve bu işteki konumunuzu koruyun. Vaktin çoğu işte geçiyor hayatımız oluyor. İş yerinde mutlu olursak diyete devam edebiliriz.

Az ve sık yiyelim. Öğünler sık olmalı 3 ana 2 ara öğün yemeliyiz ve porsiyonlar ufak olmalı. Doyana kadar yemeyelim. Ekstra şeyleri yemeyelim. Hamburger ise daha büyüğünü veya daha fazla soslu malzemeli olanı almayalım. Kendi mutfağınıza güvenin kendiniz pişirip yiyin. Dışarıdaki yiyecekler fazla kalorilidir.

Çevrimiçi bir takvim oluşturun. Egzersiz ve diyet listenizi kaydedin ve bu listeye her gün uyun. Sizi motive eder ve organize etmeye yarar. Buzdolabı gibi çok görünen bir yere motive edici şeyler yapıştırın. Böylece isteksiz günlerde sizi harekete geçirir.

Günde 8-10 bardak su için. Hazırladığınız bir öğündeki yiyeceklerin yarısını yiyin. Görüntüsü ve kokusu hepsini yemiş kadar tatmin edecektir. Organik ve gerçek gıdalar tüketin. Hazır, konserve, dondurulmuş ürünler sağlıksızdır. Sonraki günlerde yiyeceklerinizi not edin.

Mp3 çalarınızı takın ve dilediğiniz gibi dans edin. Yemesi zor atıştırmalıklar alın ve aralarda tüketin. Örneğin Antep fıstığı, kabuklu yemişler gibi. Yemekten en son kalkan siz olun, sindirerek yavaş çiğneyerek yiyin. Lokmalar arasında zaman bırakın. Mutlaka düzenli ve planlı olun.