Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Havuz Ve Plaj Güvenliği Nedir?

Sadece plajda güneşin altında değil yüzme havuzunda da güneşe dayanıklı koruyucu faktörü yüksek bir krem kullanmalısınız.

Ayaklar da dahil tüm vücut, burun, kulaklar, dudaklar gibi yerlere özel kremler kullanılmalı. Vücuda yağlar uygulanmalı. Plaj, deniz, havuz, kum, güneş gibi şeyler iyi gelse de sonrasında canınız yanmamalı. Yüksek faktörlü bir krem veya yağ edinin. Dışarı çıkmadan en az 30 dakika önceden uygulayın. Plajda şemsiye kiralayın. Geniş bir hasır şapka ve gözlük takın. 10 ile 16 arasında fazla dışarıda kalmayın ve güneşin altında saatlerce kalmayın. UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili ürünlerinizi 2 saatte bir yenileyerek uygulayın.

Bol su tüketin. Özellikle plajda veya havuzda günlük limitinizi artırın ve bol su için. Su çevresinde iken alkol tüketmeyin. Alkol sıcakta çarpar daha çok işler. Tehlikeli hareketlerde bulunabilirsiniz suda oyun olmaz. İlk yardım seti bulundurun. Sağlık ihtiyaçlarınız için plan yapın. Tedbirlerinizi önceden alın. Isıya dayanıklı gıdalarla beslenin. Havuzlar ve su parklarında güvenilir aletleri tercih edin gereken önlemleri alın. Gideceğiniz tatil merkezini önceden araştırıp her şeyini bilin.