Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Hatalı Diyet ve Rejimin Sonuçları

Özellikle kilosu fazla olan kadınların, diyet ve rejim en sık başvurdukları yöntemler arasındadır. Normal kiloda olan kişiler de zayıflama çabasını takıntı haline getirebiliyorlar. Diyetin kaliteli ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşesi her iki kısım için de gereklidir. Verilen kilolara rağmen vücutta incelme olmaması, rejim sonrasında çok daha fazla ve hızlı kilo alımı gibi aksi durumlarda bu tip istenmeyen olaylar olabiliyor.

Günlük belli bir karbonhidrat, yağ ve protein dengesine insan vücudu ihtiyaç duymaktadır. Bu miktarların kişiye özel olarak değişmesinden dolayı yanlış yollarla manipüle edilmesi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Kasları öncelikle etkileyen bu durum, cildi kasların tutamamasına neden olmaktadır. Kilo verirken daha sıkı bir vücudu hayal eden kadınların sarkma olarak adlandırılan karşılaşmalara yol açmaktadır.
İdeal kiloda olanların kilo vermeye çalışması, az miktarda bulunan yağlarının yanında kaslarını da yakmalarını ve iç organlarının yanı sıra kolesterol, şeker gibi sağlık sorunları ve diğer dahili hastalıklara da sebep olmaktadır.

Bunun yanı sıra ideal kilodan da düşmeye çalışmak, diyet sonrasında vücudun kendi kilosuna dönmeye çalışması ile sonuç yine aynı olacaktır. Vücuttaki vitamin ve minerallerin etkin bir şekilde kullanılmasını engelleyen, bedenimizdeki su, yağ ve enerji dengesindeki yaşanan bozukluklardır. Bu da zihinsel faaliyetlerden ruhsal duruma kadar birçok alanda istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Bilinçsiz ve gelişi güzel yapılan diyetlerde en çok karşılaşılan sorunlar; depresyon, sindirim sistemi bozuklukları, cilt problemleri, tansiyon, zihinsel faaliyetlerde gerileme, böbrek ve ciğer rahatsızlıklarıdır.