Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Harika Bir Cilt İçin Cilt Bakım Önerileri

Öncelikle bir cilt uzmanına görünmekte fayda var. Cildinize özel bir bakım ve tedavi programı uzman görüşüne göre belirlenmiş olur.

Cilt tipinize uygun ürünler almanız gerekiyor. Kuru, yağlı veya karma ciltlere özel bakım ürünleri var. Temizleyici, serum ve nemlendiriciler cilt tipine göre ayrılır. Cildi güneş hasarından koruyun, yüksek faktörlü koruyucu krem ve ürünleri dışarı çıkmadan sürün. Şapka ve gözlüğü unutmayın. Cildi beslerken serum kullanın. Derinin aktifleşmesini iyi maddeleri emmesini sağlar. Yaşlanma ile mücadele edin. Anti aging temelli ürünleri gerektiği gibi kullanın.

Klinik çalışmalarla sonuçları ve etkileri kanıtlanmış iyi ürünleri alın. Cilt şakaya gelmez kaliteli ürünler ister. C vitamini ve retinol kullanın. Antioksidanlar içerir retinol cilt elastikiyetini artırır kırışıklık giderir ve önler. Genç görünümlü bir cilt için kolajen üretimini destekler. Alkol sigara kafein gibi zararlı besinlerden uzak durun sağlıklı beslenin. Cilt tedavisi ve masajı iyi gelebilir. Cildinize nazik olun, sert hareketlerden ovalamaktan vs kaçının.