Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Hangi Diyeti Yapsam?

Denediğiniz ardı arkası gelmeyen diyet programları oldu mu? Kronik birbiri ardına diyet programı deneyen kişilerdenseniz doğru diyet ve adımları belirlemeniz gerekmektedir.

Hangi Diyeti Yapsam?

Sizin için sorun, şimdiye kadar diyet yapıp kilo veremediyseniz ya da verdiğiniz kiloyu koruyamadıysanız var demektir.

Öncelikle kafanızda diyeti bitirememişsiniz anlamına gelmektedir. İşte bundan dolayı doğru diyeti belirlemenize yardımcı olacak yöntemler:

Doğru Diyeti Seçmek İçin Ne Yapmalı?

Neyi başarmayı hedeflediğinizi diyetinizde kesin ve belli hale getirmelisiniz. Bu hedef 10 kilo vermek, 5cm incelmek, vücut yağ oranını %5 düşürmek, karın kaslarını çıkarmak olabilir. Görebileceğiniz bir yere bu hedefi yazıp, yapıştırmak etkili bir yol olacaktır.

Beslenme ve diyet programını kendinize uygun seçip, buna bağlı kalmanız önemlidir. Sık sık diyet programlarını değiştirmek disiplin kaybetmenize neden olacaktır. 2 hafta içinde genelde diyetler sonuç vermeye başlar. Zayıflamayı su kaybı olarak kabul etmeyin.

Dışarıdan diyeti desteklemek şarttır. Ağırlık ve kardiyo çalışmalarını diyetinizin yanı sıra uygulamak sonucu daha da hızlandıracaktır.
Küçük adımlara izin vermek başlangıçta önemlidir. Size uygun ve ideal diyete, diyette değişiklik yapmadan sorunlarla karşılaşırsanız, ufak değişiklik yaparak ulaşabilirsiniz. Metabolizma hızını, birden yapılan değişiklikler olumsuz etkileyebilir.

Görsellikte başarıyı çizmek gerekir. Kilo kaybetmiş, incelmiş ve fit bir vücuda sahip olmuş halinizi zihninize çizin. Önünüzdeki engelleri aşmak ve motivasyonunuzu yüksek tutmak için bu önemlidir.

Diyetin gidişatını saptamak önemlidir. Çünkü sık sık diyet programlarından sapılır ya da vazgeçilir. Elinizde olmayan durumlardan dolayı öğün atlamak ya da az kalorili yerine çok kalorili yemek zorunda kalmak şevkinizi kırabilir. Bu durumda diyete devam edin. Devam etmek de motivenizi sağlayacaktır.