Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Hamilelikte Yapmaya Devam Edebileceğiniz Şeyler

Hamilelikte cinsel yaşama ara verilmez. Son üç ayda bile güvenli seksin tadını çıkarın bu işe hemen bir çözüm bulun.

Ruh sağlığı ve ilişkiler hamilelikte daha da hassaslaşır ve kadınların duygusal anlamda da beslenmesi gerekir. Seks de ertelenmemesi ve vaz geçilmemesi gereken bir unsurdur. Seks, eşinizle bağlarınızı güçlendirir. Hamilelikte cinsellik sizi daha çok bağlar, mutlu olduğunuzu bebeğiniz de hisseder.

Seattle’daki Washington Üniversitesi’nden sosyoloji profesörü Pepper Schwartz birçok kadının gebelikte seks yapma üzerine eleştirileri kafasına takıp utandığını zarar geleceğini düşündüğünden sekse ara verdiğini bildiriyor. Kadının her anlamda beslenmesi ve cinselliğini kaybetmemesi gebelikte çok önemli.

Ailenin teme yapı taşı olan aşk, ilişkiler ve cinsellik hassas olan bu süreçte kritik ve gerekli. Yeni pozisyonlar bile keşfedilmesi öneriliyor. Hamile karnınız büyüdüyse size en uygun en rahat pozisyonu seçin.

Dizüstü çökmek, misyoner pozisyonu ya da herhangi bir şekil. Gebelikte seks farklı hissedilir. Kasıklar ağrır hassastır kan akışı artar. Göğüsler ve vajina daha duyarlı ve yağlıdır. Orgazm daha kolay gerçekleşebilir. Orgazm gebelikte iyi bir yatıştırıcıdır.