Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Hamilelikte Kullanılacak İlaç Ve Tıbbi Malzemeler

Hamilelikte kullanılacak tıbbi malzemeler, araç ve gereçler ve ilaçlar için özel bir ecza dolabı oluşturun.

Nemlendiriciler bu süreçte gereklidir. Yağlı ve yoğun bir losyon cildi kaşındırır. Normal bir nemlendirici ile cildi korur besler ve sorunları önlersiniz. Kokusuz olanları alın. Yumuşak bir diş fırçası ve diş ipi bulundurun. Diş ve diş etleri gebelik daha hassastır. İnce pedler ve göğüs pedlerini bulundurun. Külot için ani durumlarda idrar kaçırma sorunu için ped gerekebilir.

Vajinal akıntı gebelikte her an yaşanabilir. Süt sızıntıları da bir süre sonra başlar göğüs pedleri kullanılabilir. Sabah bulantısı için çözümler. Zencefilli şeker veya çay, emzik tarzı emici lolipoplar, B6 vitamini ve akupunktur bantları bulantılar için olmalıdır. Omega 3 ve kalsiyum gibi gebelikte gereken tüm vitaminler dolapta yer almalıdır.

Rahim ve sindirim sistemi gün geçtikçe zorlanmaya başlar. Kabızlık için dışkı yumuşatıcıları edinin. Bol su için egzersiz yapın lif tüketin. Gaz da başka bir sorundur. Gaz ilaçları gebelere uygun çareler ecza dolabında olmalı. Hemoroid çözümleri, uyku ilacı, ağrı kesici ateş düşürücü, alerji ve grip ilacı, göz damlası, ısıtıcı ped, güneş kremi, saç ürünleri yer almalıdır.