Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Hamileler Neden Bitter Çikolata Yemeli?

Hamile kadınlarda adeta tedavi edici ve sağlık verici bir etken olarak bitter çikolatanın faydaları vurgulanmıştır.

Gebelik komplikasyonlarını önler, hamile bir kadının sağlığını iyileştirir. Stres seviyelerini azaltır anne ve bebeği mutlu eder. Erken doğum riskini tamamen azaltır yüksek tansiyonu gebelikte önler ve hastalıklardan anne ve bebeği korur. Kasılmaları ve sancıları önler. Kan pıhtılaşması ve karaciğer hasarını da önlemeye yardımcıdır.

Böbreklerin çalışmasına engel olan durumları ortadan kaldırır. Çikolatanın içindeki kakao çok faydalıdır. Kan damarlarını genişleterek kan basıncını dengeler. Bebeğin davranış ve gelişimini etkiler mutluluk verir. Anneden çocuğa geçen bitter çikolatanın bu güzel etkileri ile gebeliğin önemli gıdaları arasında yerini almıştır.

Antioksidan oranı yüksektir kanser ve kalp hastalıkları riskini de önler. Demir, magnezyum ve diğer besin içerikleri ile sağlık deposudur. Metabolizmayı canlı tutar, kaliteli ve koyu çikolata gebelikte günde bir parça tüketilmelidir. Kolesterol seviyelerini azaltır ve kilo dengesini ayarlar. Çok kilo almanızı önler. Gebelik depresyonuna iyi gelerek stresi önler.