Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Güzellik Uykusunun Yararları Nelerdir?

Güzellik uykusu öğle vakitlerinde şekerleme olarak meydana gelir. Cildin kusurlarını hasarlarını onarması için bir fırsattır.

Pembe yanaklar taze bir görünümle kalkarsınız. Cildi temizler, sivilce ve siyah noktaları önler veya azaltır, yenilenirler. Işıltılı parlak gözlere kavuşturur. Koyu mor halkalar yok olur, gözlere gereken karanlık sakinliği verilir. Göz kremi üzerine bir iki ton açık kapatıcı uygulanabilir.

Soluk ve lekeli görünen cilt tonunu da düzenler. Sağlıklı kan akışını teşvik eder yüze renk gelir. Kızarıklık, leke ve şişkinliği kapatır. Bir çift yastıkla yüksekte uyuyun, yüzünüzü yukarı vermeye çalışın. Sabah uyanınca göz altlarına buz uygulayın.

Geceleri tuzlu atıştırmalıklardan kaçının bunun yerine meyve yiyin. Sabah daha güzel uyanırsınız. Tuz, su tutar ve şişkinlik yapar. Pürüzsüz ve yumuşak bir yüz ve cilt için kir ve makyaj kalıntılarını bir temizleyici süt ya da kremle çıkarın öyle yatın. Nemlendirin, gliserin ve vazelin bazlı dudak kremi kullanın göz kremi de uygulayın.

A vitamini içeren cilt ürünleri kırışıklıkları yumuşatır gece bunu gündüz retinol ürünlerini kullanın. Güneşe fazla çıkmayın, gözlük ve koruyucu krem kullanın. Saten çarşaf ve kılıf kullanın ve yüzünüzü yastığa gömerek uyumayın.