Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Güzellik Ürünlerini Saklamanın Yaratıcı Yolları

Çekmece ve dolap gibi kapalı yerlerde saklanan ve tutulan makyaj, kozmetik ve güzellik ürünleri nasıl korunabilir?

En yaratıcı çözümler tüm kadınlara özel sadece burada. Büyük bir dolabınız olmalı ve birkaç büyük çekmecesi ve bölmesi olmalı. Rujlar bir yerde, parfümler ve taraklar kendi çekmece ve bölümlerinde olursa düzenli olursunuz. Kumaş veya metalle yapladığınız küçük çekmece veya kapları duvara asabilirsiniz. Makyaj ve diğer ürünlerinizi rengine göre kutulara yerleştirebilirsiniz.

 

Mesela mavi kutuda göz farları, pembe kutuda ojeler, sarı kutuda taraklar durabilir. Dilediğiniz gibi zevkinize uygun dekore edebilirsiniz. Bu şirin kutularda neyi sakladığınızı üzerine yazabilir boyayıp süsleyebilirsiniz. Hem hatırlamakta ve bulmakta işiniz kolaylaşır hem de odanız sevimli ve şık görünür. Cam bir kavanoz bulup makyaj fırçalarınızı burada tutun.

Saç şekillendirici aletleri ve fön makinasını pvc ile tutturduğunuz askılarda ve kapalı dolaplarda rahatça tutabilirsiniz. Toz içerikli makyaj malzemelerinizi sıkça temizlemek gerekir. Temizleme bezlerini de bir çekmecede tutun. Markaya, işlevine, rengine göre bir sıralama yapıp ürünlerinizi güzelce yerleştirin. İmitasyon ve gerçek takılarınızı ayrı kutularda saklayın. Maskaralar çabuk bozulur güneş görmeyen bir yerde cam kutuda tutabilirsiniz. Parfüm şişeleri ve spreyler için de tepsi kullanılabilir.