Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Güzellik Gurmesinden Güzelliğe Dair İpuçları

Hanımlar her daim mükemmel görünmek ister. Bunu başarmak yine kadınların elinde. Güzellik gurmesi Bobbi Brown’dan hanımlara öneriler…

Daha genç görünmeyi sağlayan beyaz dişlere kavuşun. Düzenli diş fırçalamayı alışkanlık edinin. Profesyonel beyazlatma yardımı da alın ama bunu aksatmayın. 6 ayda bir diş hekimine görünün. Şarap ve kahveden sonra ağzınızı durulayın.

Sabahları göz şişkinliği. Uyumadan önce tuzlu şeyler yemeyin. Bol su için sabahları jel bir göz maskesi kullanın. Ya da buzu gözleriniz üzerinde bekletin. Kafeinli bir göz kremiyle masaj yapın.
Makyajla kıyafet uyumu. Elbisenizi makyajınıza göre ayarlamayın. Düz siyah bir elbiseyle yumuşak pastel bir allık ruj ve hafif rimel uygundur. Beyaz gibi renklerle daha parlak makyaj yapılabilir.

Sporda da taze görünmek. Vücut losyonu ve nemlendiricisi kullanın. Sadece yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Göz altına kapatıcı maskara ve parlatıcı ruj kafidir. Terleri temizleyin allık sürmeyin.
Uzun ömürlü manikür. Tırnaklarınızı fazla uzatmayın. İyi kalitede cila kullanın. Gece yatmadan bir kat daha üzerine oje sürülebilir.

İnce dudaklara cesur renkler. Sıcak pembeler ve eğlenceli mercanlar size de çok yakışacak. Önce mat bir rujla dudaklarınızı sabitleyin. Üzerine parlatıcınızı çekin. Önce kalemle dudak çizgisinin dışından çerçeve çizin. İçini bolca doldurun.
Kalın maskaraya son. Kıvıran uzatan ve ayıran özellikte kaliteli maskaralar kullanın. Öncesinde kirpiklerinizi iyice temizleyin.