Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Güzelleşirken Stresi Yenmenin Yolları Nelerdir?

Kadınlar her gün güzelleşmeye vakit ayırır peki bu anlarda stresi de yenebileceğinizi biliyor musunuz? 

Masaj yaptırmak. Hoş kokular ve loş bir ortamda kahvenizi yudumlarken denizi seyrederken ya da müzik dinlerken masajın rahatlatıcılığı stresi yener. Enstrümantal bir albüm bulup dinlemek yine stresi azaltır. İster masajda olun ister manikürde kulağınızda bu albüm olsun. Vanilyalı bebek pudrasını masaj veya bakım sonrası sürün.

Loş ışıklar, mumlar, tütsüler, hafif müziğiniz ve güzel kokularla sevdiğiniz bir ortam yaratıp içinde dinlenin. İyi bir fırçalama seansı hazırlayın. Su ve sabuna gerek yok. Selülitlerinizi kalın bir fırçayla fırçalayarak masaj yapın. Güzelleşirken bir yandan da bu dokunuş terapi gibi gelecek. Kuru fırçalama lenf akışı ve kan dolaşımını teşvik eder.

Selülit ve şişkinlik azalır. Ayak ve göğüs kısmını da hafifça geçin çünkü stresi oldukça azaltıyor. Peeling ve eldiven de kullanılabilir. Makyajınızda gri ve maviden sıkılmadınız mı? Sarı, şeftali ve gül tonlarına geçme vakti geldi. Allık, pudra, ruj veya far. Güzelleşirken ruhu besleyen sıcak tonları kullanın. Hayal ettiğiniz istediğiniz şeylerin resimlerini göz önüne koyun. Rujunuzla aynanıza güven veren rahatlatıcı şeyler yazın.