Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Güzel El Ve Tırnaklar İçin Tavsiyeler

Ellerinizi ve tırnaklarınızı sütlü bakım kremiyle ve vitaminli el sütüyle yıkayın. Hiçbirini bulamazsanız ılık sütle masaj yapın.

Sert kimyasallar yerine kurumayı önleyen nemlendirici sütler önerilir. Sabun yerine çay ağacı yağı ve okaliptüs yağı gibi antibakteriyeller tercih edin.
Ellerinizi ne çok sıcak ne de çok soğuk suya değdirmeyin. Sebumu alarak cildi kurutur. Kızarma ve kan damarlarında daralmaya yol açar.
Aspir tohumu yağı gibi yağlarla besleyin. Kuru ve çatlamış hassas ellere özeldir. Cilde nemini verir ve manikür öncesi uygulanabilir.
Doğal manikür bakımını öğrenin. Kuru ve yırtılmış etler ve tırnakları hafifçe kesin ve tırnak diplerini geriye itin. Plastik bir törpü kullanın. Haftada bir uygulanabilir.
Dezenfektan ile elleri temizledikten sonra nemlendiricinizi uygulayın. Önce maddenin kurumasını bekleyin.
Ellerde de kırışma, cilt lekeleri ve yanma oluşur. Ellerinizi de güneşten koruyun. Koruyucu yüksek faktörlü bir krem sürün. Papatya özlü kremler önerilir.
Anti-aging yüz kremini ellere uygulayabilirsiniz. Retinol içerir cildin elastikiyetini artırır. Gece yatmadan el yüzeyine uygulayın.
Aydınlatıcı pürüzsüzleştirici el maskeleri uygulanabilir. İyice nüfuz etmesi için sıcak havlu veya poşet sarıp bekletin.