Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Gününüzü 5 Dakikada Güzelleştirmenin 10 Yolu

Beş dakika. Tüm günü kurtarıp güzelleştirmek için yeter ve harika bir şekilde size yansır. Stresi azaltmak, ruhu arındırmak ve enerjiyi artırmak için öneriler.

1. Uyku düzeni. Yatak odanızı sakin, ferah ve dinlendirici olarak düzenleyin. Uyurken karanlık olmalı, sabah gün ışığı almalı. Temiz ve havalandırılmış olmalı. Herşey düzenli olmalı, mutlu olacağınız objeler bulunlamlı iyi bir uyku ve uyanıl tüm günü etkiler.
2. Bir çerez paketi. Uyandığınızda baş ucunuzda bulacağınız sağlıklı atıştırmalıklar bulabilin. Geceden fındık, badem, kuru kayısı, bir parça bitter çikolata gibi şeyleri hazırlayıp baş ucunuza koyun sabah meyve yoğurt gibi şeyleri görünce mutlu olun ve dilerseniz birer parça tadın. Güne enerjiyle başlarsınız.
3. Masanızı temizleyin. Dağınık olan masanızda kahve fincanı, sahipsiz kağıtları ve değersiz şeyler kalmasın. Düzenli olmak verimliliği ve odaklanmayı artırır. Organize olmak gün boyu da böyle kalmanızı sağlar.
4.  Müzik her şeydir. Çeşitli çalışmalar, müzik dinlemenin kan basıncını yani tansiyonu düşürdüğü ve stresi azaltıp ruh halini motive ettiğini ortaya koymuştur. Doğru müzik tutumu ve ruh halinizi güzelce değiştirir. Mp3’ünüze sevdiğiniz ve pozitif neşeli şarkıları doldurun. Gününüzü keyiflendirin.
5. Bir limon koklayın. Japonlara göre limonda bulunan linalol maddesini koklamak, fesleğen, ardıç ve lavanta da enerji veriyor
6. Gerin. Kan dolaşımı ve esnekliği artıran germe egzersizleri yoga ve pilateste yapılabilir. Stresi azaltır.
7. Meditasyon. Bu düşündüğünüzden daha kolay. Derin nefes alıp vererek oturun gözlerinizi kapatın ve hayallere odaklanın. Düşünceleri atın uyku modunda kalıp uyanın ve stresi yenin.
8. Bir şükür günlüğü tutun. Büyük ya da küçük – hava durumu, trafik, ilişkileriniz ne varsa şükredeip teşekkür edeceğiniz günlüğe yazın.
9. Lütfen tüm elektronik cihazları kapatın. Gün boyu zaten bizimleler birkaç saat ara verin ve dinlenin.
10. Öncelik. İtiraz etmeden kendinize özel zaman ayırın. Önceliğiniz her zaman iş olmasın.