Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Göz Kanlanması Çok Tehlikeli Bir Durum Olabilir!

Herkes zaman zaman gözlerinden kaynaklanan sıkıntılar yaşayabilir. Son derece hassas ve önemli olan gözümüz, günlük rutin islerimizi gerçekleştirmemiz, okuyup yazabilmemiz vb faaliyetlerimizde bize en çok yardımcı olan organımızdır.

 

Ancak zaman zaman özellikle çok yorgun olduğumuz durumlarda gözümüzle ilgili çeşitli sıkıntılar yasayabilmekteyiz. Bu sıkıntıların başında da göz nezlesi gelmektedir.

Çok ani bir şekilde ve zamanda gözünüz birdenbire kızarmaya ve kaşınmaya başlayabilir. Pek çok kişi bunu dikkate almaz ve kendiliğinden iyileşmesini bekler. Ancak bu durum tamamen göz içindeki damarların, kanı dışarı vermesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle gözünüzü çok kaşımadan ve çok beklemeden uzman bir kişiye gösterip muayene ettirmenizde fayda var. Lens kullanan bireyler bu gibi sorunlarla karşılaşabileceğinden lenslerinin temizliğine dikkat etmelidirler. Göz kuruluğu ve alerji durumları da göz canlanmasına neden olan diğer önemli unsurlardandır. Tüm bunlarla beraber sürekli olarak bilgisayar başında bir iş yapıyor iseniz gözünüzün yorulmaması için doktorunuzdan gözlerinize uygun bir dinlendirici gözlük almanız ve çalışma saatlerinizde kullanmanız yararınıza olacaktır