Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Göz Altı Torbalarına Bitkisel Çözüm Yolları-Göz Altı Torbalarına Ne İyi Gelir

Göz altı torbalarından şikayetçiyseniz, bu sorununuzu bitkisel ve doğal yollar ile çözebilirsiniz. Ameliyatsız ve estetiksiz sadece bitkisel çözümlerle ulaşacağınız sonuçlara siz de şaşıracaksınız.

göz altı torbalarına bitkisel çözümler

göz altı torbalarına bitkisel çözümler

Yüz güzelliğinin en dikkat çekici kısmı olmasına rağmen göz çevresinin çok ince bir deriye sahip olması yaşlılık belirtilerinin ilk göz çevresinde ortaya çıkmasına neden oluyor. Kaz ayakları, minik kırışıklıklar, göz altı morlukları ve göz altı torbaları gibi problemler ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu sorunların başında ise göz altı torbaları geliyor. Göz altı torbaları tedavisi zor ve tekrarlayan bir yapı gösterse de bitkisel çözümler ile göz altı torbalarından kurtulmak mümkün. Öncelikle göz çevresi için hijyen oldukça önemli. Elle temastan kaçınılması gereken bir bölge olan göz çevresini ovuşturmamak, elleri sık sık yıkamak hijyeni sağlamanız için yeterli. Çünkü aksi takdirde gözle temas eden enfeksiyonlar sayesinde gözlerde akıntı ve sulanma gibi etkiler ile göz altı torbalarının oluşumu kolaylaşıyor. Göz altı torbalarının oluşumunda bir başka etken ise uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak. Yazın güneşten korunmak için göz altınıza özel koruyucu kremler kullanmadığınızda göz altı torbaları kronik hale gelebiliyor.

Göz altı torbalarına ne iyi gelir?

Göz altı torbalarının oluşumunu engellemek yada oluşan göz altı torbalarını azaltmaya destek olmak için mutlaka yüksek bir yastıkta uyumalısınız. Dengeli beslenmeli, bol su içmeli ve uyku düzeninize oldukça dikkat etmelisiniz. Özellikle düzenli uyku göz altı torbalarını engellemek için en önemli faktör. Eğer tüm dikkatli ve özenli davranışlarınıza rağmen göz altı torbalarının oluşmasını engelleyemiyorsanız bu durumda altta yatan alerjik bir durum olup olmadığını araştırmak için bir hekime başvurmalısınız. Göz çevresi kremlerinde de yardım alabilirsiniz. K vitamini içeren göz kremleri göz altı torbaları için oldukça etkili bir çözümdür.

Göz altı torbaları için bitkisel çözüm yolları

Yorgunluk, stres, uyku düzensizliği yada altta yatan başka hastalıklar sonucu oluşan göz altı torbalarından kurtulmak için bitkisel çözüm yollarından da yararlanabilirsiniz. Bunun için farklı bitkisel çözümler mevcuttur. İlk olarak gül yaprağını deneyebilirsiniz.

Göz altı torbalarına karşı gül yaprağı kürü

Yarım litre suda kaynattığınız gül yapraklarını çay demler gibi demledikten sonra buz kalıplarına koyarak dondurun. Donan buz kalıplarını biz bezin içine koyarak göz çevrenize pres şeklinde uygulayın. Aynı şekilde bir cezve kayna suya 2 çorba kaşığı fındık yaprağı ekleyerek demlendirdikte sonra süzüp dolaba soğuması içi bırakın. Soğuyan karışıma pamuk batırarak, çaylı pamukları göz kapağınıza yerleştirip 15 dakika bu şekilde bekletin. Rahatlatıcı etkisini hemen hissedeceksiniz.

Göz altı torbalarını yok etmek için en çok kullanılan ve bilinen bitkisel çözüm yolu ise patates maskesidir. Bir patatesi rendeleyin ve suyunu sıkın. Üzerine 1 çay kaşığı kahve ve biraz da badem yağı ekleyin. Karışımı bir beze koyup soğumuş çaya batırın ve göz altlarınıza uygulayın.

Göz altı torbalarının oluşmaması için nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle tuz kullanımınızı azaltmalısınız. Çünkü fazla tuz tükettiğiniz zaman bu vücutta su tutulmasına neden olacaktır. Bu da göz altı torbalarına sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle tuz kullanımızı en aza indirgeyerek göz altı torbası oluşumunu engelleyebilirsiniz. En önemlisi bol bol su içmelisiniz. Su tüketiminizi arttırdığınız zaman toksinlerin ve fazla tuzun vücuttan atılımını sağlayabilirsiniz. Gözler çabuk yorulan hassas organlardır. Bu nedenle ara ara gözlerinizin üzerine salatalık, yeşil çay ya da buz koyarak gözlerinizi dilendirmelisiniz. Bu şekilde göz altı torbalarının oluşmasını engelleyebilirsiniz. Eğer göz altı torbalarınızı hemen gizlemek istiyorsanız, tedavi amacı olmasa da göz altı kapatıcılarını kullanabilirsiniz. Hem doğal hem de kesin kapatıcılık özelliği arıyorsanız bunun için teninize uygun ve sarı tonlarında bir kapatıcı tercih etmelisiniz. göz altı morluklarına çare arayanlara kuzenimin 1 aydır kullandığı ve gerçekten işe yarayan bir krem olan pure beauty pomegranate antioxidant eye cream denemelerini öneriyorum. Nar özlü bu krem antioksidan etkisiyle göz altı torbalarını önlüyor.