Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Göğüsleri Eritmek İçin Göğüs Eriten Hareketler

Tehlikesi yüksek olan ve eritilmesi bir o kadar zor olan yağlardan biri de göğüs bölgesindeki yağlanmalardır. Kalp bölgesine olan yakınlığından dolayı kalp damarlarının tıkanmasına ve kötü sonuçlara neden olabilmektedir. Bu bölgenin yağlanmasına bu nedenle izin vermeyin. Aşağıda vereceğimiz hareketleri de günde 25-3 kere tekrarlayın.

Yapmanız gereken 2 ya da 3 kiloluk dambıllar kullanmak.
Sırt üstü yere yatın ve yerden destek alın. Göğsünüze, dambılları karşılıklı duracak şekilde tutun ve kollarınızı dirseklerinizi kullanarak yana doğru açıp, kapayın. Bu hareketi 10-15 kez tekrarladıktan sonra kısa aralar vererek tekrarlayın. Karnınızın ve göğsünüzün bu hareketi yaparken sıkı bir şekilde durmasına özen gösterin. Bu hareketleri göğsünüz iyi bir şekil alana kadar ara vermeden her gün yapın.
Diğer bir yöntem de şınav çekmektir. İlk zamanlar kollarınız zayıfsa zorlanabilirsiniz, fakat yılmayın. Hergün azar azar da olsa şınav çekmeye ve bir sonraki günler arttırmaya gayret etmelisiniz.

Şınav esnasında olmanız gereken pozisyon ise ellerinizin göğüs hizasında olmalı ve gergin şekilde durmalısınız. Yerden yükseldiğiniz sırada nefes alın, inerken verin. Şınav çekerken performansınızın artması için nefes problemi yaşamamanız gerekmektedir. Nefes, şınavın püf noktasıdır. Gayretle, nefesinizi düzenleyerek devam ettirin.
Göğsünüzde ciddi bir şekillenme ve yağ erimesini 1 ay içerisinde gözlerinizle göreceksiniz. Sağlığınız açısından göğüs bölgenizdeki yağların erimesi çok ama çok önemlidir. Şınavla beraber olası kalp damarlarının tıkanmasının önüne geçebilirsiniz.