Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Göbek Eritmenin Püf Noktaları

Hemen uygulamaya başlayacağınız önerilerle, birkaç gün içerisinde göbeğinizi kontrol altına alabilir ve kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

İlk olarak az yemekten başlayın.

· Akşam yemeklerinizi bol minareli sebze ağırlıklı menülerden oluşturun. Böylece vücut depoladığı yağları yakmaya başlar.

· Sık sık azar azar öğünler yiyin. Şekerden mümkün olduğunca kaçının. Vücudunuzun şeker ihtiyacını meyvelerle giderin.

· Meyveyi de protein eşliğinde alın ki hemen kana karışıp yağa dönüşmesin

Göbek Eriten Egzersizleri ihmal etmeyin.

· Sabah kahvaltısından önce egzersiz yaparsanız gece boyunca harcayamadığınız enerji açığı kapanır ve depoladığınız yağı da eritirsiniz.

· Akşam yemeği sonrasında yapacağınız egzersiz ise gün boyunca biriken şekeri eritir ve uyku sırasında vücuttaki yağ depolarından yakmaya başlar.

Göbek Eritmek İçin İp atlayın

· Bacaklar kasların en çok biriktiği yer olduğundan onları güçlendirmek için kalorileri yakmak ve metabolizmayı hızlandırmak gerekir.

· Kalça kaslarını güçlendirmek içinde hiç bir şey yapamazsanız günde 15 dakika ip atlayın. Böylece 100 kaloriden fazlasını harcamış olursunuz.

· Tüm bunları kendinizi zorlamadan yapın. Uzmanlar haftada 1 kilo ve 6 haftada bir beden incelmenin ideal olduğunu söylüyor.

Kaba Tuz Kullanmayı Deneyin

· Ayrıca kaba tuz kullanmak da terleyip vücuttaki fazla suyun atılmasını ve metabolizmasının hızlanmasını sağlar.

· Banyodan önce bir bardak kaba tuzu, biraz su ile karıştırarak karnınızın üstüne sürün, 10 dakika ellerinizle masaj yapın. Sonra sıcak suyla durulayıp banyonuzu yapın. İşe yaradığını fark edeceksinizdir.