Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Göbek Eritmek İçin Göbek Eriten İçecekler

Sadece yemek yemeği keserek kilolarınızdan kurtulamazsınız. Bunun yanı sıra yapay tatlandırılmış şekerli içeceklerden de uzak durmanız gerekir. Asitli içecekler, afili kahve türleri ve meyve suları göbeğinizin büyümesine yol açan etmenlerdendir. Göbeğinizi eritmek için bu içecekler yerine alternatif sunup, bir içecek reçetesi veriyoruz. İşte göbeğinizi eritmek için içmeniz gerekenler;

Her Zaman Su

Su, içtiğiniz birçok içeceğin yerini almalıdır. Kaslarımızın neredeyse %80’ini su oluşturduğundan dolayı bol bol su içmeniz gerekmektedir. 3 adet 500 ml’lik sular günlük olarak yeterli olacaktır.

Aşırıya Kaçmadan Diyet İçecekler

Yapay olarak tatlandırılan diyet içecekler, genellikle 5-10 kalori içerir. Düşük kalori içerdiğinden kilo alımını doğrudan etkilemez. Fazla miktarda düşük kalorili diye tüketmeniz, gün boyunca sağlıklı içeceklerden mahrum bırakacağından dolayı tavsiye edilmez. Ayrıca yapay tatlandırıcılı içeceklerin içilmesi hemen sonrasında çok şekerli şeyleri içme isteği yaratacağından dolayı çok abartılmamalıdır.

Sık Sık Kahve

Kahve nerdeyse hiç kalori içermez ve çayda olduğu ibi onda da birçok faydalı bileşim vardır. Ancak son dönemde çıkan çok süslü ve havalı kahve türleri kalori deposuna dönüştü.

Bu nedenle içtiğiniz kahvenin içerdiklerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sık Sık Çay

Çay, sudan sonra dünyada da en popüler içecektir. Çayda kanser ve birçok hastalığa karşı antioksidan bulunduğundan tavsiye edilir. Bunun yanı sıra çay, kaloride içermez.

Aşırıya Kaçmadan Meyve Suları

Meyve sularının birçoğunda kendi şekerinin yanı sıra fazla miktarda ek şeker ve katkı maddeleri bulunuyor. Bu nedenle belli miktarda için ve çok fazla şeker içermeyen olmasına dikkat edin.