Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Gebelikte D Vitamini Almak Bebekleri Güçlendirir

Hamilelik boyunca yüksek oranda D vitamininden faydalanmak bebek sağlığını olumlu yönde etkiliyor.

Bebeğiniz güçleniyor sağlıklı bir şekilde büyüyor ve siz de sağlıklı bir gebelik geçiriyorsunuz. Kalsiyum ve fosfor düzeyleriniz artıyor. Annelerde diyabet riskini azaltıp önlüyor. Daha iyi kavrama gücü ve daha fazla kas gelişimi bebeklerde destekleniyor. Hamilelik boyunca yeterli oranda güneş ışığından faydalanın.

Günde 15 mg gün ışığı almak anne ve bebek sağlığı için çok önemli. Raşitizm olmaması için de bir erken tedbir. Güneş ve D vitamini kemikleri güçlendiriyor.

Kemiklerde kalsiyum ve fosfor düzeylerinin sağlıklı boyuta gelmesi için anne ve bebeğin gün ışığı görmesi şart. Büyüme gecikmesi, omurga ağrısı ve sorunları, bacak ve pelvis kaçlarda güçsüzlük gibi sorunlar yaşamaması adına gebelikte D vitamini düzenli olarak alınmalıdır.

Eğri bacaklar, kalınlaşmış bilekler, göğüs kemiği deformiteleri ve iskelet sorunları bu nedenle görülür. Bebeğin yetişkinliğinde diyabet riskini azaltmak ve kavrama kemik beden ve zihin gücünü pekiştirmek adına gebelikte alınan D vitamini düzeyi çok önemlidir.

Bolca gün ışığı ve D vitamini içeren besin tüketmek şarttır. Büyüme fonksiyonları ve gelişim sürecinin sağlıklı ve normal ilerlemesi için bunu unutmayın. Ayrıca sizin de ihtiyacınız olacak, bebeğiniz sizden besleniyor ve size de güç ve kemik gücü gerekiyor.