Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Evli Çiftlerin Seks Günlükleri: Yeni Annelerin Cinselliği

Yeni anne oldunuz ve eşinize de gereken ilgiyi gösteremiyorsunuz.

Uykusuz geceler ve günler yorgunluk akıl karışıklığı derken seks hayatınız geriye gidiyor. Sabahları bir küçük öpücükle işe gitmek günün kalan saatlerinde bebekle kalmak ve eşinizle ilişkilerinizin bozulması söz konusu. Hatta eşinizle geceleri dönüşümlü olarak bebeğe bakıyor ve uykusuz kalıyorsunuz. Bu şekilde de sekse vakit ve güç kalmıyor.

Tam birbirinize yakınlaşacak fırsatı buluyorsunuz bebek ağlamaya başlıyor. Acıkmış, altını kirletmiş, uykusu kaçmış olabilir. Onunla ilgileniyorsunuz ve yatağa dönünce yorgunluk başlıyor. Susayabilir, yorulabilir ve kötü hissedebilirsiniz. Gece uyumadıysanız bebek büyüyene dek bu böyle sürecek gibi hissedersiniz.

Kadınlar emzirdiği için lohusalık çektiği ve daha çok bebekle ilgilendiği için daha yorgun oluyor. Sekse olan istek de bir süre sonra kayboluyor. Hele bir de işte yorulanlar çalışan anneler. Babalar da aynı şekilde yorgunken bebekle de ilgilenirse çiftlerin birbirine olan ilgisi kayboluyor. Kendinize özel baş başa vakit ayırın yakınlarınızdan veya bakıcınızdan yardım alın ve aşkınızı kaybetmeyin.