Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Evde Kilo Vermenin Pratik Yöntemleri

Çoğu insanın kilo vermek için dışarıda zaman harcamaya fırsatı olmuyor. Kimileri de zaten bütün gün çalıştıkları için eve dönmeyi iple çekiyor ve dışarıda spor yapmaya vakit kalmıyor. Ancak herkesin tek bir ortak noktası var; herkes hızlı ve pratik kilo vermenin yöntemlerini arıyor. İşte evde bu kiloları hızlı ve pratik verebilmenin ipuçları:

Belinizi İnceltmeye Çalışın:

Oklava yardımıyla, bel ve göbek bölgesinden şikayeti olanlar günde 15 dakikaya ihtiyacınız olabilir. Ensenize denk gelecek şekilde oklavayı, yatay bir şekilde 2 elinizle tutun. Sağa ve sola doğru ayakta durarak dönün. Bu yöntemle hem beliniz incelecek hem de kaslarınız çalışacaktır.

Basenlerinizi Küçültün:

Günde 15 dakika ve bir yastıkla, kalça ve basen bölgelerimizdeki fazlalıklardan kurtulabiliriz. İlk olarak yastığı halının üzerine yerleştirelim. Daha sonra halının üzerine bizde sırt üstü yatalım. Bel kısmındaki boşlu, yastığın doldurduğundan emin olun. Karnınıza doğru, önce sağ, sonra sol bacağınızı çekin ve bırakın. Böylece hem basenleriniz sıkılaşacak hem de bacaklarınız küçülecektir.

Sıkı Görünün:

Yürüyüş yapmak, tüm vücut kaslarını çalıştırmak ve hızlı kilo vermek için en etkili yöntemlerden biridir. Yürüyüş, sadece kilo vermek açısından görülmemeli, sağlıklı bir vücut, kalp sağlığı gibi etmenler de göz önünde bulundurulmalıdır. Günde en az 15 dakika kadar evin içinde ya da dışarı alanda yürüyebilirsiniz.

Yürümeye vücudumuzu alıştırdıktan sonra süreyi arttırmak, daha hızlı kilo verilmesini sağlayacaktır.

Beslenmenize Dikkat Edin:

Diyet yapmıyorsanız bile istediğiniz porsiyonlardan küçük küçük tüketin. Yüksek kalorili bir besin yediyseniz, enerji yakmak için oklava, step ya da yastık çalışması yapın.

Bol Bol Su İçin:

Cilt ve vücut sağlığı için ve kilo vermede en doğal yardımcı sudur. Bu nedenle ortalama günde 8 bardak içilmelidir.