Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Estetikte Yeni Trend: Kol Estetiği

Estetik, vücudun hep bilinen bölgelerinde yapılan bir işlem olmaktan çıkarak son günlerde trend haline gelen kol estetiği şeklinde de çok sık yapılan bir işlem haline gelmiştir.

Son dönelerde, oldukça zarif görünümlü kollara sahip olabilmek için kol estetiği en sık yapılan estetik uygulamalarının başını çekmektedir.
Vücudun bel veya göğüs kısmında gerçekleşen zayıflama ameliyatlarından sonra kollar eski halinde kalarak pekte hoş olmayan bir görüntüye sebep olduğu için kol üzerinde de zayıflama ameliyatları uygulanarak baştan sona zayıf ve güzel görünmek sallanabiliyor.
Kol estetiği ile kollarda yaşanan sarkmalar, oluşan fazla yağ birikmesi, kol üzerindeki lekeler, yılların vermiş olduğu izler ve kol üzerinde bulunan tüyler kısa ve kusursuz bir kol estetik ameliyatı sayesinde sorun olmaktan çıkarak yerine sağlıklı, zarif ve güzel görünümlü kollar şeklinde çıkabiliyor.
Kol Estetik Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?
Kol estetiği; kolun iç kısmında bir kesi işlemi sayesinde sarkık olan bölgenin gerilmesiyle gerçekleşiyor. İki saat kadar süren işlem sayesinde ağrısız ve acısız bir estetik kol operasyonu gerçekleşmiş olabiliyor.
Kol Estetiği Ameliyatlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
Kol estetik ameliyatında dikkat edilecek ilk nokta, kesi izi kalabildiği için özellikle kesi yapılacak bölgenin görünmeyen bir yerden açılmasıdır. Hastanın onayı ile belirlenen kesi bölgesi küçük ve kısa bir kesi şeklinde oluşmaktadır.
İşlemin ardından hastalar gündelik işlerine geri dönebiliyorlar. Fakat 6 haftalık bir süreçte ağır kaldırma ve kol sporundan uzak durulması dikkat edilmesi gereken hususlar arsında bulunmaktadır.