Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Estetik Diş Hekimliği: Öncesi Ve Sonrası

Herkes ağız ve diş güzelliğine önem verir. Gülüşünüzü güzelleştirmek sizin elinizde estetik diş hekimliği de bunun için var.

Porselen implant kron kaplamalar, diş beyazlatma, köprü ve diş eti şekillendirmesi tedavileri mevcut. Özel bir maddeyle diş rengi beyazlaştırılabilir. Kozmetik aydınlatıcı dental ürünler çatlak, sararmış, boşluklu dişlerde düzelticidir.

Dişlerin ön yüzeyini kaplama işlemleri de sıkça talep görüyor. Renk şekil boyut hasta ve doktorun kararlaştırdığı ve mümkün olabilen şekillerde uygulanır. Kaplamada genelde implant, porselen ve zirkonyum kullanılır.

Ortodonti tedavisinde genelde diş telleri kullanılır. Yamuk dişleri düzeltme tedavisidir. Sabit basınç dişlere uygulanır ve teller yavaşça dişlere uyum sağlar. Jel, şerit, macun gibi diş beyazlatıcı maddeler ile sararmış dişler güzel bir görünüm kazanır.

Sağlıklı diş ve diş eti olan kişilerde beyazlatma işlemi yapılabilir. Diş çürüğü nedeniyle diş kaybı, diş eti iltihabı, yaralanma durumlarında titanyum maddeden implant kaplamalar uygun görülür. Kalıcıdır ve kolay çıkarılabilir.

Çarpık diş düzensiz diş eti çizgisi düzenlemeleri de kron ve porselen kaplamalarla yapılır. Kozmetik diş hekimliği bunun için vardır. Birçok ayrıntı ve görünüm değerleri ayarlanır.