Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Erkeklerin Cinsel Yaşamı İçin 10 İpucu

Erkeklerin cinsel yaşamının sağlıklı ve tatmin edici olması için düzenli egzersizi, sağlıklı beslenmeyi ve stressiz bir yaşamı benimsemeleri gerekiyor. Dinlenin ve kendinize iyi bakın.

Sağlıklı diyet ile cinsel performans artırılır. Yağ oranı düşük sağlıklı besin değeri yüksek gıdalar tüketin. Meyve sebze az yağlı et süt ürünleri ve tam tahıllara yönelin.
Düzenli egzersiz ile kaliteli yaşam tarzı sağlanır cinsel performans desteklenir. Yürüyüş bisiklet tenis gibi keyifli aktivitelere yönelin.
Sigarayı bırakın. Cinsel işlev bozukluğunun yanı sıra sperm sayısını da azaltır. Penise kan gitmesini önler ereksiyonu engeller.

Alkol alımını azaltın. Alkolün fazlası libidoyu azaltır, cinsel isteği önler. Ereksiyon ve orgazm düşmanıdır.
Stresi yönetebilin. Endişeli, gergin sinirli ve yorgun hissetmek cinsel yaşamı öldürür. Cinsel sorunlar yaşamaya sebeptir.
Kegel egzersizleri yapın. Kegel kadınların yanında erkeklerin de seksten zevk almalarını kolaylaştırır. Pelvik taban kaslarını güçlendirir. Orgazm ve boşalma kontrolünü sağlar.

Yağlar kullanılabilir. Erkeklerde ilerleyen yaşlarda penis duyarlılığı azalır. Cinsel zevki artırmak için yağ gibi maddeler kullanılabilir.
Doktorunuzdan senelik check-up kontrolü isteyin. Fiziksel sağlığınızı test ettirin.
Uyuşturucu ve kötü maddelerden kaçının, cinselliği öldürür.
Hayata olumlu yaklaşın. Gerekirse ruhsal yardım alın ve olumlu olun.