Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Erkeklerin Cinsel Performansını Artırmanın Yolları

Kalp sağlığı iyileştirildiğinde cinselliği de olumlu etkiler. Beyin damarlarından kalpten penise kan akışı ve düzgün iletişimin sağlanması gereklidir.

Ereksiyon sorunları peniste yetersizliğe cinsel olumsuzluklara neden olur. Dolaşım sisteminin sağlıklı çalışması yani kalbin kan pompalama seviyesi çok önemlidir. Önce kalbi iyileştirin. Bunun için de aktif kalmalı, egzersiz yapmalı ve sağlıklı beslenmelisiniz. Seks hızının ve performansınız için kardiyo egzersizleri yapın.

Tempolu çalışın. Koşu, yüzme, bisiklet libidoyu artırır cinsel anlamda mutluluk getirir. Dışarıda yapılan egzersizlerle daha da sağlıklı olabilirsiniz. Ereksiyon için gıda da önemlidir. Penise yeterli kan akışı sağlayan besinler şunlardır. Soğan ve sarımsak. Dolaşıma yardımcı olur. Muz. Cinsel işlevi artırır, performansa katkıda bulunur, kan basıncını düşürür.

Doğal baharatlar. Hipertansiyon ve iltihabı azaltır, dolaşıma yardımcı olur. Omega 3. Somon, ton balığı, zeytinyağı, avokado yiyin kan dolaşımını artar. B1 vitamini penis ve beyin arasındaki sinyal iletişimini kurar. Fıstık fasulye gibi gıdalardan alınabilir. Yumurta. Stresi azaltır, ereksiyon sorununu önler hormon düzeylerini dengeler.

Ayrıca stresi de azaltmanız gerekir. Cinse isteği azaltır, işlevi azaltır, seksi önler. Kalbe ve cinsel hayata olumsuz etkilidir. Stresli iken cinsel ilişkiye girmeyin. Sigara ve alkol de sekste sorunlara yol açar. Mastürbasyon yapmak erkeklerde pratik yapmayı sağlar ve cinselliğe hazırlar. İlaç tedavileri de doktor kontrolünde uygulanabilir.