Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Erkeklerde Kavisli Penis Zorluk Çıkarır Mı?

Son zamanlarda yabancı ülkelerdeki ünlülerin bu durumları ortaya çıkmaya başladı.

Aslında bu olabilir bir durum. Erkeklerin cinsel organlarında yamukluk, eğrilme, kavislenme doğuştan da olabilir. Belden aşağı kısımları özellikle cinsel organları kusurlu olan erkekler bundan utanç duyar.

Eşlerine karşı mahçup olmak istemezler. Aslında bu bir kusur bile değildir. Yalnız değilsiniz, binlerce erkeğin başına gelen bir durum bu. Penis eğriliği anormal bir durum değildir.

Seks terapisti Ian Kerner bu konuyu aydınlatmıştır. Bir ok gibi uzun ve dümdüz penis herkes tarafından en ideali olarak algılanır. Aslında penisin en ve boy ölçüleri önemlidir, şekli değil.

Kavislilik durumu herhangi bir stres, baskı veya rahatsızlığa neden olmamalıdır. Tek istisna şudur ki, Peyroni hastalığı varsa penis kavislenmesi görülebilir sadece bir ihtimal bu hastalığın belirtisi olabilir.

Peyroni iseniz seks yapmanız imkansızdır bunu da doktora giderek öğrenebilir ve gereken tedavileri uygulatabilirsiniz. Penis içindeki skar dokusu ile karakterize bir hastalıktır.

Acı ve ağrı yapar, cinsel ilişkiye girilemez. Değişik pozisyonları deneyebilirseniz seks yapmak mümkün olabilir. Seks sırasında ağrı varsa durulmalıdır.