Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Erkeklerde Ereksiyon Problemleri, Cinselliği Bozan Şeyler

Depresyon. Beynin erojen bölgesini maksimum oranda kötü etkiler.

Cinsellik kafada başlar depresyon ise arzudan, performansa cinselliği mahveder. Erektil disfonksiyon nedenidir. Dürtüyü kaçırır, orgazmda gecikmeye neden olur.

Alkol. Aşırı içki tüketimi cinsel hayatı bozar. Ereksiyonu engeller, ancak bu etkiler genelde geçicidir. Cinsel uyarılmayı geciktirir veya engeller.

İlaçlar. Ecza dolabınız cinsel performansınızı etkileyebilir. Sık kullanılan tansiyon ilaçları, ağrı kesiciler, antidepresanlar da bu bozukluğa neden olabiliyor. Madde kullanmak da yine cinselliği bitirir.

Stres. Ev, iş ve özel yaşam sorumlulukları stres kaynakları cinsel hayata yansır. Bunalım en kötüsüdür. Egzersiz, düzenli beslenme ve stresi hayatınızdan çıkarma en iyisidir.

Öfke ve kaygı. Sırf kötü hissediyorsunuz ve öfkelisiniz diye eşinizi cinel ilişkiye zorlamayın. Ayrıca bu ruh hallerinde cinsel istek de geri çekilir ve performans kötü etkilenir. Endişe ve aklın başka yerlerde olması odaklanmayı imkansız kılar.

Obezite ve aşırı kilo olmak. Taşıdığımız her ekstra kilo cinselliği zorlaştırır. Orgazm, boşalma gecikmesi, tatminde azalma, istekte düşüş gibi sorunlara nedendir.

Kendinize olan saygınız azaldıysa, kendinize bakmıyor ve beğenilmediğinizi düşünüyorsanız, sürekli eleştiri halindeyseniz, aranız kötüyse, stres ya da rahatsızlık varsa, cinsel olarak isteksizseniz, tansiyon, şeker, kalp gibi sorunlarınız varsa ve ortopedik sorunlar varsa cinsel birleşmede sıkıntı yaşanacaktır.