Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Erkekler Hakkında Bilmek İstediğimiz Şeyler

Erkekler duyguları hakkında bizimle konuşmuyor ya da biz böyle biliyoruz. Cinsiyetlerin de rolleri var.

 

Kadınlar konuşup paylaşmayı seçerken erkekler içinde tutmak isteyebilir. Ne konuştuğuna değil sizin için neler yaptığına bakın. ‘Seni seviyorum’ demelerini sıkça bekleriz. Onlar eylemleriyle duygularını göstermeyi seçer. Sizin için bunu söylemek yerine sevineceğiniz başka şeyler yaparlar.

Erkekler evlenmeyi bir taahhüt olarak görmüyor, evet hanımlar hatta bu konuya gayet ciddi bakıyorlar. Emin olduklarına uzun süreli ilişkilerinin sonu evlilikle bitiyor. Sizi gerçekten dinliyor mu? Bu da bir merak konusu. Siz konuşurken her şeye evet diyor ya da kafasını sallıyor olabilir.

Bu dinlemediği anlamına gelmez. Sessizce dinliyor ve dediklerinizi tartıyor olabilir. Erkekler kendileri için zaman ayırıyor mu? Ortak faaliyetlerini de olabilir ama kendilerine de zaman ayırırlar. Golf oynar, spor salonuna gider, arkadaşlarıyla maça gidebilir.

Bireysel zevk ve hobilerinize zaman ayırın. Erkekler bizi takdir eder mi? Baba olan erkekler takdir etmeyi ve sorumluluk duymayı öğrenir. 60 yaşın altındaki çoğu erkek genelde seksi düşünür. Hayal ve fantezileri gün içinde ortaya çıkar. Seks yaparken ve düşünürken de daha rahattırlar.

Erkekler de seks konusunda kadınlar gibi bazı anlarda uygun olmayabilir. Psikolojik olarak kötü bir günüdür veya hastadır ve illa ki erkek seks yapacak diye bir şey yoktur. Bir adam severse sizin ihtiyaçlarınızı da gözetir. Uzun süren ilişkilerde kadınlar kullanıldığını hissetseler de erkekler aksini düşünür. Sağlam temelli evliliğe giden bir ilişki gözüyle bakıyorlardır.