Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Erkekler Ayrılık Acısını Nasıl Atlatır?

İlişkinizin kopup bitmesi her zaman sizi değil onu da etkiliyor. Erkekler de ayrılık acısı çekiyor ve bittiğinde bunalıma girebiliyor.

%53 oranında kadınlar bu süreci zor atlatırken %23 oranında erkekler de aynı acıları ve zorlukları çektiğini bildirmiş. 500 bekar çift üzerinde yapılan araştırmalar bu yönde. Hatta erkekler ciddi bir ilişkiyi sonlandırmadan önce eşe dosta aileye akrabaya herkese danışıyor ve fikir arayışına giriyor.

Kadınsal sezgiler de elbette ayrılık sürecini uzatıp zorlaştırıyor fakat erkekler de aşk acısı ve ayrılık konularında ruh hallerini akıl sağlıklarını kaybedebiliyor. Depresyon ve bunalım erkeklerde de görülüyor. Ayrılıkla ilgili bir web sitesi anketinde bu istatistikler mevcut.

Harekete geçmeden ayrılık konuşması yapmadan önce uzun süre oturup düşünüyor enine boyuna tartıp öyle harekete geçiyorlar kaldı ki sonrasında pişmanlık ve üzüntü de yaşanmakta. Kadın terkettiğinde ise erkek uzun süre bu süreci atlatamıyor. Hatta barışma çabaları oldukça şaşırtıcı boyutlarda olabiliyor.