Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Erkek Orgazmı Hakkında 3 Temel Bilinmeyen

Erkekler kendi cinsel tatminlerinden, orgazm, boşalma ve cinsel duyumlarından bahsetmeyi sevmez.

Yine de eşleri açısından bunların bilinmesi iyi olacaktır. Sonuçta seks karşılıklı olarak eşler arasında paylaşılan ve hedefe götüren bir iş gibi. Orgazm da onun en önemli parçası.

Erkekler de orgazm oluyor zevk alıyor boşalarak seksi tamamlıyor. Yüzlerinde kocaman bir gülümseme ve rahatlama ile orgazmın başarılı bir şekilde tamamlanması herkesin hayali. Bu üç büyük gerçek ve finale giden iyi bir orgazmın sırları nelerdir?

Boşalmaya giden ana tetikleyici nokta, orgazmın da gerçekleşmesini başlatan penisin uç noktasıdır. Penis başında frenulum alanıdır. Bu alanın ileri geri gitmesi ve dil gibi uyarıcılarla uyarılması harikadır. Yavaşça yapılması ise doyuma götürür.

Cinsel ilişkide prostat altındaki kaslar kasılır 10 güçlü kas tarafından pompalama ve kasılma hareketleri hissedilir. Testislerin ardına bastırılan parmakların verdiği zevk onlar için sonsuzdur.

 

Orgazm beyinde başlar. Boşalma omurilik refleksidir. Orgazm da önce yaşanabilir boşalma da. Kaslar gerilince ritmik pelvik hareketleri yapılır.