Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Erektil Fonksiyon Bozukluğu İçin Doğal Çareler

Erkekler bir yaştan sonra erektil disfonksiyon denilen ereksiyon problemlerini yaşamaya başlar.

Standart tedaviler, ilaçlar, implantlar, cerrahi gibi pek çok tedavi seçeneği var. Bunlar devre dışı kaldığında alternatif tıbbın sunduğu doğal çarelere başvurmak zorundayız. İktidarsızlık olarak da bilinen penisin cinsel ilişki sırasında devreye girememesi erektil bozukluktur.

Cinsel arzu ve libido azalması görülür. Başlıca nedenleri arasında, yorgunluk, stres ve ilişki sorunları, alkol ve sigara tüketimi, kalp hastalıkları, diyabet, şişmanlık, tütün kullanımı ve MS hastalığı gösterilebilir. Teşhisi kolaydır tedavi seçenekleriniz de var, çekinmeden hemen bir uzmana gidin.

İlaçsız tedavilerden ilki, penisin kan damarlarına dolaşım sağlayacak pompa implant işlemidir. Cerrahi yöntemle takılabilir. Morarma, kanama, şişme gibi riskleri vardır. Alternatif tedavileri ise şöyledir.

Panax Ginseng ve Rhodiola Rosea.
Doğal Viagra bileşen maddeleri olan kırmızı ginseng bitkisel bir kürdür. ED sorunlarında çok etkili bir yöntemdir. Günde 3 kez 600 ila 1000 mg arasında alınabilir. 35 erkekten 26’sında başarılı sonuçlar göstermiştir. Büyük ölçüde cinsel ilerleme kaydedilmiştir.

L-Arginin.
Vücutta doğal olarak bulunan bir amino asit olan L-arginin, ereksiyon sorunlarını başarıyla destekler. Kan damarlarını rahatlatan nitrik osit içerir. Günde 5 gram almak yeterlidir. %31 oranında cinsel işlevde etkisi görülmüştür. Ağaç kabuğundan elde edilen bir maddeyle de desteklenir.

 

Akupunktur.
Ereksiyon kalitesini artıran iğneli bir tıbbi çaredir. %39 oranında iyileşme gösterir. Çinko, ginkgo, ginseng doğal çareleri de oldukça etkilidir.