Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Ereksiyon Problemleri İle Başa Çıkmak

Kadınlara burada çok iş düşüyor. Erkeklerde ereksiyon problemi varsa onun destekçisi olmalısınız.

Erektil disfonksiyon bozukluğu ne yazık ki çeşitli sebeplerle ara sıra yaşanabilir. Penise yeteri kadar kan gitmez seks sırasında işlevsiz kalır. Gece veya karanlık bir ortam olması, kimsenin olmaması tenha olması gibi sekste gizlilik unsuru erkekler için inanılmaz derecede önemli. Sekste gizlilik ve mahremiyet ararlar.

Bundan şüphe duyulduğu anda ereksiyon sorunu yaşanabilir geceniz mahvolabilir. 52 yaş altı 4000 erkekle yapılan araştırmada %16 sının cinsel gizlilik sorunu ve ereksiyon problemi yaşadığı görülmüştür. Evde yaşayan eşleri ve kendilerinden başka çocuklar, akrabalar, eş dost gibi kişilerin varlığı rahatsızlık verebilir rahat ve gönlünce özgür bir cinsellik yaşayamadıklarını düşünürler.

Sekste son derece gizlilik ve kapalılık ararlar bu olmadığında cinsel problemler başlar. Ereksiyonda ne kadar zorlanırsa boşalmak için de o kadar çaba harcarlar. Boşalma ya çok fazla gecikir ya da hiç yaşanmaz ve seks kötü biter. Bebek bakıcıya bırakılıp otele ya da ayrı bir eve gidilebilir. Bu kaçamaklar arada sırada size iyi gelebilir veya uzman doktorla görüşebilirsiniz.