Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Enflamasyona Karşı Bağışıklığı Savunan Çareler

Bağışıklığa bulaşan herhangi bir fizyolojik yara veya hastalığın yol açtığı karşı tepki olan enflamasyon bir hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkar.

Burada anahtar kelime, geçici’dir. Çünkü enflamasyon geçici bir durumdur ve vücutta hasar bırakır. Hangi çözümler ve çarelerle enflamasyon kolay atlatılabilir? Kronikleşirse durum ciddileşir otoimmün hastalık gelişir. Sağlıklı dokularda da saldırı başlar. Aşı olmak bu konuda çok önemlidir. Virüslere karşı koruyucu ve güçlendirici aşılar zamanında yapılmalıdır. Otizm başta olmak üzere çocukluk çağı sendrom ve hastalıkları birçok kez aşı ile önlenmiştir.

Yararlı vücut bakterilerini yok etmemek adına sağlıklı beslenmek de enflamasyonu önler. Enflamasyonun belirgin bir belirtisi romatizmal ağrılardır. Rafine ve sentetik şeker ve gıdalardan uzak durun. Omega 3 ve 6 yağlarını tüketin, balık ve fındık yiyin. Kanola ve keten tohumu yağı tüketin. Alkali ve baz dengesini kurun. Her iki taraftan da eşit tüketin. İltihabı yenen zerdeçal gibi bitkileri tüketin. Anksiyete ve stresi yenmeye çalışın. Egzersiz yaparak enflamasyonu yenebiliriz.