Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


En Şaşırtan Ağrı Giderici Şeyler

İbuprofen ilaçlar ağrı kesici olarak kullanılır. Kalp krizi, felç ve yüksek tansiyon riskleri de vardır. Bunun yerine ellerinizi buzlu suya sokarak ağrıların daha az duyulduğunu göreceksiniz.

Buzlu suda durmak, sorunlarınızı haykırarak rahatlamak gibi değişik yöntemlerle ağrı giderme çalışmalarında başarılı sonuçlar alınmıştır.
Yavaş ve derin nefes alıp vermek. Solunum egzersizleri ağrılara karşı savaşır. Kan dolaşımı hızlanır ve ağrıyı ileten sinirler gevşer ve başka bir noktaya odaklanılır.

Dalma da iyi bir yöntemdir. Meditasyon ve farkındalık paralelinde, soğuk su etkisi ağrılara iyi gelir. Dalmak sevilen bir hobinin dışında ağrı gidericidir. Adrenalin salgılatır, stres ve anksiyeteye karşı savaşır.

Yeşil elma koklamak. Bilirsiniz, bu ayrıca zayıflatır ve iştah keser. Şimdi bir de ağrı giderdiğini öğrendik. Aroması baş ağrısını keser. Sigara, parfüm ve yemek kokuları ise aksine ağrı yapar.

Ağrıların azalmasını oturup beklemek hem faydasızdır hem de sinir bozucudur.
Sevdiğiniz müzikleri dinleyin, masaj yaptırın, uyuyun, ağrı kesicinizi alıp erken yatın, terapiye gidin, rahatlama egzersizleri yapın, yemeklerinizi renklendirin ve 100den geriye doğru sayın. En şaşırtan ağrı giderici şeyler bunlardır.