Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


En Kolay Kilo Verme Yöntemleri

Yemek yemeyi asla geçiştirmeyin, önem verin ve her öğünde masa başında oturarak sindirerek yiyin. Mutlaka bir tabak kullanın.

Gece geç saatlerde gizlice buzdolabına gitmeyin. Evde cips bulundurmayın. Bunu önlemek için her öğünde sağlıklı beslenerek doyun.
Zihinsel irade kaslarınızı kullanın bu da bir egzersizdir. Çok kalorili bir pizza ya da tatlıyı yemek yerine yediğinizi düşünün, uzak durmanız gerektiğini kendinize söyleyip uzak durun. Yeterince uyuyun.

Gerçekçi olun. Kısa sürede kilo veremiyorsanız başarısız olduğunuzu düşünüp geri çekilmeyin. Herkesin kilo vermez hızı değişiktir. Siz 2 ayda 1 kilo veriyor olabilirsiniz. Sürekli tartılmayın, uzun vadeli sağlıklı bir diyete girin.
İyi bir arkadaş bulun. O ne yapıyorsa siz de yapacaksınız bu yüzden kilosu normal spora ve sağlığına düşkün bir arkadaşınızla zaman geçirin.

Kalori ve besin değerleri tablosu edinin. Bunu mutfağa ve odanıza asın hatta çantanızda bulundurun. Yiyecek seçimleriniz kilo kaybında başarıya götürür.
Parti, kutlama gibi mekanlarda kendinizi kaybedip o güzelim ikramlara gitmeyin, hayır demeyi bilin. Sadece bu günlük derseniz devamı da gelir.

Kendinize ince olmak hakkım deyin. Kilo vereceğinizi sıkça kendinize tekrar edin. Kararlı ve iradeli olun ayrıca spor ve diyette istikrarlı ve planlı olun.
Akıllı mantıklı hedefler ve planlar yapın. Günde 30 dakika yürüyüş başlangıçta yeterlidir. Sonra günde 1 saate çıkarın. Ayda bir tartılın ve ayda 3-4 kilodan fazlasını düşünmeyin.

Ayakta iş yapın. Masa başı çalışanlar kilo almaya yatkındır. Bazı şeyleri yürüyerek veya ayakta halledin. İş yerinde e posta atmak yerine merdivenleri kullanarak mesajı ulaştırın.
Stresi hayatınızdan silin. Mutluluk hormonları salgılarsanız beslenme konusunda da aşırıya kaçmazsınız.