Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


En İyi Ve En Kötü Aperatifler

Kötü: Soğan halkaları kızartıldığı için kötü bir atıştırmalıktır. Yağ miktarı fazladır belinizi kalınlaştırır.

Sebze tüketmek sizin için daha iyi. Kızartmalar kalori deposudur. 2000 kalori içerir günlük tuz ihtiyacının 2 katını bir porsiyon soğan halkası içerir.

İyi: Sebzeli kebaplar besleyici bir alternatiftir. Izgara sebzeleri her şeyin yanında tüketebilirsiniz. Soğan, kırmızı ve yeşil biber, kabak ve domatesli karışık ızgara deneyin. Yoğurt turşu ve sarımsakla ufak bir meze de hazırlanabilir.

İyi: Ispanak salatası, açlığı bastıran mükemmel bir aperatiftir. Yeşil yapraklı sebzeler doyurucudur. Salata, çorba ve ıspanak salatası ile 80 kalori almış ve doymuş olursunuz.
Kötü: Peynir kızartması, eritilmiş peynir ve patates kızartması tarzında yiyeceklerden kaçının. Pastırma ve sucuk gibi şarküteri kızartmalardan uzak durun. Fazla tuz içerir.

İyi: Sığır eti şiş. Soğan, sarımsak, biber, soya ve az sos ile barbeküde ve ızgarada pişirip yiyin. Tuzu fazladır fazla tüketmeden normal ölçülerde bir porsiyon yenilebilir.
Kötü: Kalamar tava deniz ürünlerindendir ve besleyicidir. Yağda kızartılmıştır ve kalorisi yüksektir. Soslu olmamasını tercih edin ve tuzu fazladır.

İyi: Sebze çorbası. Bir kase içtiğinizde diğer öğünlerinizi de dengeler. Acıkmayı önler tok tutar. Domates çorbası gibi düşük kalorili olanları seçin.
Kötü: Tavuk kanatları kalori, yağ ve tuz oranı fazla bir seçimdir.