Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


En İyi Hamilelik Yastıkları

Tüm vücudu saran bir yastık gebelikte ne kadar rahat ettirir bunu ancak kullananlar bilir. Gebelikte kullanılan konforlu yastıklara bir bakalım.

Boppy tarzı kolların önden geçtiği göğüs altı ve karna yerleştirilen kanat şeklindeki yastık koruyucu olduğu kadar rahattır. Büyüyen karna yorgun baş ve boyun bölgesine harika gelir.

Dizleri bile tutar ve yan yatarken oldukça rahattır. Destekleyici ve arkalık olarak da kullanılabilir. Savrulmanızı önler.
Tüm vücudu kapsayan snoogle tarzı yastık. Şeker kamışı şeklindedir yine önceki yastık gibi düz bir çizgide kanat şeklindedir. Siyatik ve bel ağrısını yatıştırır.

Dizlerin arasında sıcaklık verir sarmalanabilir. Nefesi rahatlatır mide ekşimesini önler.
Tümsek tarzı yastıklar. Normal yan yatış pozisyonunda karnın altına konulan destek yastığıdır. Siz ve eşiniz daha rahat bir uyku çekebilirsiniz. Ergonomik destek sunan bu yastık diz, sırt ve karın bölgelerinde kullanılır. Kalça, bacak ve sırtı hizalar. Kullanımı çok daha kolaydır. Battaniye ile iyi bir ikili olabilirler.

Anne ve hemşire yastığı. Çok büyüyen karnın hacmini bu çukur ve yumuşak yastığa verebilirsiniz. Bebek doğunca içinde tutabilir, emzirebilir, biberon verebilir, uyutabilirsiniz.