Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


En Çekici Parti Göz Makyajları

Kadınların en sevdiği şeylerden biri makyaj yapmaktır. En vurgulayıcı yeri ise göz makyajıdır.

Peki, özel gün ve gecelerde özellikle partilerde nasıl bir göz makyajı uygulamalıyız? Tatil sezonundayız, yıl başı partisi, doğumgünü partileri, yıldönümleri gibi özel gecelere özel göz makyajınızı daha özenli ve dikkat çekici yapmalısınız.

Parlaklık ve ışıltı sezonun modası zaten. Pırıltılı göz makyajı öneriliyor. Cesur ve sıradışı, metalik tonlarda yapılan bir göz makyajı ile herkesi büyüleyin. New York makyaj sanatçısı Mari Shten 4 önemli adımı sizler için açıkladı.

1.      Nötr tercih edin. Pırıltı ve göz alıcı ışıltıları, metalik ana tonlarındaki altın, gümüş, bakır hatta gül kurusu renklerinden elde edin. Parlak moda dedik ama metalik vurgular daha çok öne çıkmalı. Parti kıyafetine zıt renkleri seçmeyin.

2.      Kremlerden kaçınmayın. Pigmentleri çok daha vurucu, deriye işleyen bir yapıya sahiptir. Allık, far, fondöten gibi birçok ürünün krem türlerini tercih edin. Pırıltılı sedefli krem bir allık sizi çok farklı ve güzel gösterecek.

3.      Pırıltıyı istediğiniz yerde tutun. Aşırı pırıltı kaçarsa makyaj temizleme mendili ile fazlalığı alın. Ya da pudra ile kapatılabilir. Göz makyajında kullanılan fırçaların temiz olduğundan emin olun. Göz makyajından önce güzel bir zemin bazı uygulayın.

 

4.      Metalik tonları göz kapağı dibine ve iç taraflara uygulayın. Çok ağıra kaçmayın. Gözün iç köşesinden ortalarından geçerek ucunda bitirin.