Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Elmanın Anti Aging – Yaşlanma Karşıtı Yararları

Cilt ve saç sağlığı ile güzelliği açısından elmanın yararları saymakla bitmez.

Elma anti aging yani yaşlanmaya karşı koruyucu etkiye sahiptir. c vitamini içeriği ile cildin parlak görünmesini sağlar. Cildin hücre üretimini hızlandırır, saç ve tırnakları güçlendirir. Beslenme uzmanlarına göre elma, güzellik mucizesi. Aynı zamanda akne ve cilt tahrişlerine karşı da kuvvetli etkiye sahip. B5 ve B9 gibi B vitamini türlerini de içeren elmada aynı zamanda A vitamini de bulunur.

Anti aging kremlerde çoğunlukla elma ekstresi kullanıldığı görülür. Göz etrafındaki çizgilerin giderilmesi ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Kolajen dokuyu destekleyen bu kremler yaşlanma belirtilerini geciktirir, önler ve düzeltir. Göz altı torbaları, morlukları, kırışıklıkları için çok etkili ürünlerdir. Göz kremi, maskesi, peeling ve diğer bakım ürünlerini elma bazlı almayı tercih edin.

 

Evde uygulanan doğal elma maskeleri de işe yarayacaktır. Kapatıcı ile lekelerin üzerini örtmek çözüm değildir, kahverengi lekeler ve benzeri sorunları kökten çözün. Göz altı kapatıcı ışık yansıtıcı renklendirici ve nemlendirici ürünler artık üçü bir arada bulunabiliyor.

Killi aydınlatıcı serumlar da piyasada mevcut. Antioksidan zengini elmalı ürünleri seçmeye bakın. Elma ve aloe vera etkili papatyalı temizleyicileri kullanın. Kirpikleri uzatıp besler, cildi yatıştırır, kök hücreleri besler. Saçları sütlü ve elmalı kürler yumuşatarak besler parlaklık verir. Lif içeren elma, losyonlarda da kullanılmaktadır.