Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Bilindiği gibi elma sirkesi bitkisel bir mucize iksiridir. Elma sirkesi sindirim yolu rahatsızlıkları dahil ciltle ilgili tüm sorunlara doğal çözüm kürleri sunuyor. Bu bitkisel mucizenin zayıflatmaya olan faydası da yabana atılamayacak kadar fazladır. Elma sirkesi su ve balla karıştırılıp sabah akşam aç karnına içildiğinde mükemmel bir kilo verme etkisi oluşturuyor.

Piyasada çıkan tüm elma sirkesi kürü başlıklı ürünlerin içeriği ve yapılışı aynıdır. Bu konuda önemli olan nokta, içeriğinde bulunan yağ yakıcı bitkisel enzimlerin yok edilmediği doğal elma sirkelerini kullanmaktır.

Diyet yapmayı düşünen bayanların çoğunluğu diyete başlamadan önce bir ön araştırma yapar. İşte bu konuda en çok tercih edilen ürün elma sirkesi ve onun etkileri olmuştur.

Elma, doğal bir yaşam iksiridir. İçeriğinde kalsiyum, fluor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, A vitamini, Beta-carotin, B1, b2 ve B6 vitaminleri, C vitamini, sirke asitleri, meyve asitleri, pektin, doğal aroma maddeleri bulunur.

İnsanlar yaşlandıkları zamanda sağlıklı olabilmek adına hareketli bir yaşam biçimi ve sağlıklı beslenme yöntemlerini benimsemelidirler. Tam da bu durumda elma sirkesinin değerini algılıyoruz. Elma sirkesi içerdiği çok çeşitli ve kıymetli maddelerle en sağlıklı sıvılardan birini oluşturuyor. Bedeni içten ve dıştan tedavi edebildiği için olağanüstü doğal bir ilaçtır.

Zayıflamak için kullanıldığı zaman şu tarif uygulanmalıdır:

1 bardak su

1 tatlı kaşığı dolusu elma sirkesi

1 tatlı kaşığı dolusu çiçek balı

Hepsi iyice karıştırıldıktan sonra sabahları aç karnına küçük yudumlarla içilmelidir. Sürekli kullanıldığı takdirde bağışıklık sistemini başta olmak üzere güçlendirir ve birçok rahatsızlıklara iyi gelir.