Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Egzersizler Ve Kilonuz Hakkındaki Gerçekler

Bazı şeylerden ödün vererek ideal kiloda sağlıklı bir kişi olmak mümkün.

Basit bir strateji ile görünüşünüzü değiştirin ve ideal görüntüyü kazanın. Egzersiz, kilo kaybının sadece bir parçasıdır. Kalori alıp vermede acele etmeyin. Egzersiz sonrası hemen sonucu görmek isteriz bu mümkün değil zaman alacak ve sabırla bekleyeceğiz.

 

3 ay boyunca haftada 3 kez 30ar dakika egzersiz yaptınız ve sadece 2 kilo verdiniz. Metabolizmanızda sorun mu var? Egzersiz kilo vermede tek başına yeterli değildir. İyi bir diyetle desteklenmelidir. Fiziksel olarak da aktif olunmalıdır. Bunu yaşamın bir parçası haline getirmek önemlidir. Egzersiz miktarı da önemlidir aşırıya kaçmayın.

 

1000 kaloriyi egzersizle yaksanız 1000 kalori de daha az alsanız ideal kilonuza normal tempoda ve zamanda kavuşursunuz. Spor kilo kaybında önemli bir yere sahiptir uzun süreli motive olmanızda zihin ve beden dengesini kurmada oldukça faydalıdır. Yürüyüşle başlayın ve vücudunuzla barışık olun. Utanç duymayın ve kendinize eziyet etmeyin. Düzenli egzersiz sağlıklı kiloya kavuşturur. Asla geçici ve kısa süreli çılgın diyet ve egzersizlere başvurmayın. Günlük aldığınız kalori miktarının %30unu kesin.

 

Günde 1500 kalori alıyorsanız bunu 1000 kaloriye indirin. Spor salonları tek çözüm değil. Günde 60 dakika yoğun tempoda koşmaya spor yapmaya gerek yok. 30 dakika hafif spor yapın ve kalorinizi kesin. Egzersiz ekipmanları da sizi motive edecek. Haftada 400 yerine 300 kalori yakınca üzülmeyin. İşyerinde hareket etmek, çocuklarla ilgilenmek gibi hareketlerle ortalama 70 kalori yakarsınız. 40 dakikada 220 kalori yakılır. Kısa sürede fiziksel değişim olmaz. Uzun vadede sağlıklı kilo verin. Hareketleri eğlenceli hale getirin. Beslenme ve yaşam tarzında değişim şart.